Kaip pasirinkti tinkamas kavos pupeles

Kaip pasirinkti tinkamas kavos pupelesRenkantis kavos pupeles, negalimatik pagal asmeninius skonio pageidavimus. Turėtumėte atkreipti dėmesį į grūdų skrudinimo ir pakavimo datą, prekės ženklą ir kilmės šalį, skrudinimo metodą ir kavos rūšį.

Kavos pupelės

Vienas iš svarbiausių parametrų pasirenkantkavos grūdai yra grūdelių dydis. Kuo didesnis grūdelis, tuo daugiau aromatinių aliejų ir naudingų elementų. Grūdai turėtų būti sveiki, be kirmgraužų ir šeivos, stiprios struktūros ir, geriausia, šviežiai skrudinti.

Skrudinimo metodas turi būti pasirinktas remiantissavo skonio pageidavimus. Itališki ir prancūziški kepsniai suteikia kavos karčiųjų stiprų skonį, Vienoje - neįtikėtinai turtingą "riešutinį" skonį, lengvas skrudinimas labiau tinka kavai su pienu (latte arba cappuccino). Idealiu atveju skrudinimas vyksta pirkimo dieną. Po kepimo, kavos paprastai pakuojamos vakuuminėse krepšyse arba uždarytuose stikliniuose induose, kad būtų užtikrinta, jog ji nepraranda skonio ir skonio, ir grūsto prieš pat virinimą.

Kavos kilmės šalis taip pat yra labai svarbi kadagrūdų parinkimas. Brazilijos kava skiriasi nuo tradicinio "kavos" skonio su riešutaisiais užrašais, vietnamiečių kava yra gana minkšta, labai tinkama kavos lašelių tipui. Jemeno kavos skonio aliejuje yra lengvų vaisių užrašai, jie gali būti paruošti Jezve su įvairiais prieskoniais. Afrikos kavos veislės (Kenija, Tanzanija, Ruanda) pasižymi geru grynu sočiu skoniu ir įsimintinu kvapu.