Kokius gėrimus verta gerti vasarą

Kokius gėrimus verta gerti vasarąVandens balansas yra viena iš pagrindinių sąlygųnormalus žmogaus kūno gyvenimas. Vasarą prakaitavimas didėja, todėl prarandama daug vandens. Būtent todėl karštomis dienomis reikia sušvelninti suvartoto skysčio kiekį, įvedant į maistą naudingus gėrimus.

Kokius gėrimus verta gerti vasarąGydytojai rekomenduoja naudoti ne mažiau kaip dulitrų per dieną, o karšta vasara šis greitis turėtų būti padidintas dar litru. Tačiau tai apima vadinamąjį "paslėptą" daržovių, vaisių ir kitų produktų skystį.

Galbūt labiausiai naudingas vasaros gėrimas yrapaprastas vanduo, be dujų ir skonių. Geriau gerti mineralinį vandenį nei "specialiai išgrynintas". Mineraliniame vandenyje yra druskų, kurių organizmas praranda prakaitą. Jo gausa atkuria organizmo vandens balansą, normalizuoja medžiagų apykaitą, virškinimą, saugo nuo laisvųjų radikalų, kurių kiekis gali padidėti ilgai veikiant saulę.

Gazuotas mineralinis vanduo taip pat nėra blogasslopina troškulį anglies dioksido sąskaita, kuris padeda skysčiui greitai įsisavinti į kūną. Tačiau žmonėms, kurie turi problemų su skrandžiu, geriau atsisakyti tokio vandens. Priešingu atveju tai nebus naudinga, bet pakenks kūnui: mineralinis vanduo turtingas vanduo gali pagilinti tam tikras virškinimo trakto ligas, pirmiausia gastritą. Vandens mineralizacija turi būti ne didesnė kaip 1-3 g / l.

Vandenyje galite įdėti citrusinių sulčių: apelsinų, kalkių, citrinų ar greipfrutų. Toks gėrimas yra naudingesnis nei supakuotų sulčių, kurių sudėtyje paprastai yra cukraus ar jo pakaitalų, taip pat kitų "chemijos". Prie 1,5 litro vandens bus pakankamai sultys iš vieno apelsino, citrinų ar pusės greipfruto. Šis gėrimas turi būti geriamas dažnai ir nedidelėmis porcijomis.

Arbatą galima saugiai pavadinti naudingu vasaros gėrimu. Šilumoje pirmenybė teikiama tik žaliai arbatai ir be skonio. Užkepkite jį nedideliu puoduliu ir gerkite mažais porcijomis. Žalioji arbata tikrai naudinga kūnui, tačiau jis nemėgsta skubėjimo ir didelių puodelių. Pabandykite pridėti melissos ar mėtų lapų ir atvėsinkite - šis gėrimas puikiai atnaujina ir ramina. Iš juodos arbatos ir kavos stiprios karščio reikia atsisakyti, nes jie turi atšilimo efektą. Tuo pačiu metu, kava vis dar išprovokuoja troškulį ir nuplauna druskų iš kūno.

Šviežios daržovių ir vaisių sultys yra naudingos bet kuriojemetų laikas ir vasara nėra išimtis. Jie numalšina troškulį, papildo mineralų ir vitaminų pasiūlą, sumažina bado jausmą, taip pat atgaivina. Svarbus niuansas yra tai, kad sultys turi būti šviežios, ty prieš vartojimą tiesiogiai išspausti iš vaisių ar daržovių.

Kvass bus puikus geriamasis vasarą, jei jis bus virtas gamtos duonos skonio. Tačiau parduotuvės variantas bus padarytas, jei gamintojas nepersistengs su cukrumi.

Vasarą yra naudinga įtraukti į dietą rūgštus pienoproduktai - kefyras, jogurtas, matzoni, tan, ayran, geriamasis jogurtas. Jie numalšina troškulį, kompensuoja mineralų trūkumą, taip pat prisideda prie žarnyno mikrofloros atsigavimo. Svarbiausia, kad šie gėrimai buvo švieži.

Negalima nurašyti kompotai, vaisių gėrimai,vaisių ir uogų nektarai. Tiesa, jie bus naudingi tik turint mažai cukraus. Vasarą geriausia gerti juos atskiestoje formoje. Norėdami tai padaryti, turėtumėte skiesti gėrimus iki pusės su vandeniu.

Baziliko infuzija pagyvina ne žalesnę žalioji arbata. Norėdami tai padaryti, paimkite 2 šaukštai. l supjaustyti baziliko lapus ant stiklinės karšto vandens, primygtinai reikalauti 1-2 valandas, atvėsinti ir gerti. Šios infuzijos skonis yra gaivus, šiek tiek rūgštus. Jei pageidaujate, galite pridėti mėtų lapų ir ledo kubelių.

Gerai išgerti salierusvasarą, nes pagerina kūno vandens ir druskos pusiausvyrą. Jo paruošimo metu salierų sultys gali būti sumaišytos lygiomis dalimis su vaisių arba daržovių sultimis.

Vasarą svarbu ne tik gerti gėrimus, bet ir gertilaikykitės tam tikrų naudojimo taisyklių. Net geriausias naudingas gėrimas gali pakenkti, jei geriate per daug šaltai. Labai šaldytas skystis aktyvina prakaito liauką, todėl kūno dehidratacija sustiprės. Rytuose naudinga gerti daugiau skysčių. Tai padės sukurti tam tikrą rezervą kūne. Per dieną gėrimai turėtų būti suvartojami nedidelėmis porcijomis.

Net labai karštomis vasaros dienomis nenukenkite jo geriant! Perteklinis skysčių kiekis padidina visų organų, ypač širdies ir inkstų, krūvį.