Socialinių organizacijų ypatumai

Socialinių organizacijų ypatumai


Socialinė organizacija - tai žmonių kolekcija,kurios kartu įgyvendina vieną tikslą ir veikia pagal tam tikras taisykles ir principus. Kiekviena socialinė organizacija turi vertybes, interesus, bruožus, poreikius, taip pat kelia tam tikrus reikalavimus visuomenei. Tačiau tokio pobūdžio santykiai dažnai yra painiojami su kitų tipų sistemomis. Norint galutinai suvokti socialinių organizacijų esmę, būtina žinoti jų išskirtines savybes.Socialinių organizacijų ypatumai


Instrukcijos


1


Gebėjimas išlaikyti savo organizaciją ir toliau plėtoti nepriklausomai nuo išorinių ir vidinių veiksnių poveikio.


2


Gebėjimas priskirti tame pačiame objektevieno ar kelių sistemų, reikalingų tam tikram tikslui pasiekti, organizavimas. Pavyzdžiui, įmonė gali būti laikoma mašinų, reikalingų dalių gamybai, rinkinys. Tuo pačiu metu įmonė yra žmonių, užtikrinančių nenutrūkstamą gaminių gamybą, sistema.


3


Bet kokia socialinė sistema yra kitokiaasmuo gali visiškai realizuoti savo sugebėjimus pagal jam paskirtą funkciją. Bet kuris sistemos elementas gali dalyvauti norint gauti reikiamą rezultatą.


4


Stochastyvumas ir veikimo sudėtingumas. Ši funkcija tiesiogiai priklauso nuo tarpusavyje susijusių elementų skaičiaus ir tikslų sistemos.


5


Yra tam tikras inercijos lygis, kuris leidžia artimoje ateityje numatyti artėjantį organizacijos vystymąsi.


6


Didelis veikimo elementų patikimumas. Ši savybė priklauso nuo komponentų gebėjimo keistis. Tai apima alternatyvias technologijas, verslo valdymo metodus, medžiagas ir valdymą.


7


Objektyvių ir subjektyvių procesų buvimas. Pirmieji yra tiesiogiai susiję su organizacijos įstatymais ir jo veikimo taisyklėmis. Tai apima gamybos ciklus, sinergiją, proporcingumą ir sudėtį. Antrasis procesas priklauso tik nuo valdymo sprendimų priėmimo.


8


Oficialūs ir neoficialūs lyderiai. Lyderis suprantamas kaip asmuo, kuris įkūnija grupės vertybes ir normas, taip pat aktyviai palaiko šių normų apsaugą. Oficialųjį lyderį, kaip taisyklę, skiria aukštesnė institucija. Neoficialų lyderį renkasi tiesiogiai komanda. Jis veikia kaip institucija ir gynėjas.


9


Bet kokios socialinės organizacijos pagrindas yra nedidelė grupė. Paprastai tai 3-7 žmonės, kurie nuolat tarpusavyje susiję ir vienas kitą papildo.