Kas turi teisę paveldėti pirmąją vietą

Kas turi teisę paveldėti pirmąją vietą


Rusijos įstatymai numatopaveldimas paveldėjimo turtas, priklausomai nuo santykio artumo. Tačiau paveldėjimas pagal paveldėjimo principą yra įmanomas tik tada, kai mirusysis nepaliko noro.Kas turi teisę paveldėti pirmąją vietą


Pirmojo etapo įpėdiniai

Rusijos Federacijos civilinis kodeksasnustatyta seka, pagal kurią mirusiojo giminaičiai gali priimti savo paveldėjimą. Visų pirma, sutuoktiniai ir vaikai turi teisę tapti įpėdiniais. Vaikai taip pat yra prioritetiniai įpėdiniai, bet tik tuo atveju, jei jų tėvai nėra gyvi. Esant tokioms aplinkybėms, paveldėjimas yra laikomas atstovavimo teise. Jei mirusysis nepaliko valios, pirmojo etapo įpėdiniai dalinsis testacijos turtu vienodomis dalimis. Pavyzdžiui, jei žmogus mirė ir palikta jo motina, žmona ir trys dukterys, jie paveldės 1/5 tos akcijos. Tačiau kiekvienas įpėdinis gali atsisakyti savo dalies, tokiu atveju mirusiojo turtas yra padalintas tarp likusių pirmojo etapo pretendentų.

Testacijos sutuoktinis

Manoma, kad yra pirmojo etapo įpėdinistik mirusiojo teisėto sutuoktinio ar sutuoktinio. Žmonės, kurie gyveno "civilinės santuokos" (gyvenimo kartu), pirmosios pakopos įpėdiniai nėra. Neoficialiems sutuoktiniams taikomi paveldėjimo įstatymai. Prašymas dėl mirusiojo partnerio paveldėjimo gali, jei jis patvirtintas notariškai ir notariškai, arba jis buvo priklausomas. Čia gali iškilti keletas problemų, nes reikės įrodyti, kad ieškovas paveldėjimui buvo neveiksnus ir gyveno kartu su testavo bent metus.

Testacijos tėvai

Jei tėvai išgyvena savo vaikus, jie yrapirmojo etapo įpėdiniai. Paveldėjimo teisė nėra panaikinta, jei nutraukiama santuoka tarp motinos ir tėvo. Bet kokiu atveju jie turi tas pačias teises ir pareigas savo vaikų atžvilgiu. Tos pačios teisės turi mirusiojo įtėviai. Tėvai, kurie tardymo metu neteko tėvų teisių teisme ir kurie nebuvo atkurti šiomis teisėmis, negali reikalauti paveldėjimo.

Testatoriaus vaikai

Neaukok mirusiųjų vaikus paveldėtigalbūt tik tuo atveju, jei pripažįstama jų netinkamų įpėdinių. Kitais atvejais testavo artimiausių giminaičių teises saugo teisė į privalomą paveldėjimo dalį. Ši teisė suteikiama tik pirmojo etapo įpėdiniams. Nepilnamečiai, neįgalūs įpėdiniai ar išlaikytiniai paveldės 1/2 mirusiojo turto dalį, kurią jie galėtų gauti pagal įstatymus. Svarbi detalė - paveldėjimas pagal prioriteto principą yra įmanomas tik tuomet, jei mirusysis nepaliko noro. Testatoriaus turtą gali gauti bet kuris asmuo, kurį jis nurodė dokumente.