Kaip apskaičiuoti tonkilometrius

Kaip apskaičiuoti tonkilometrius

Tonkilometras yra matavimo vienetas, kurisnaudojamas kroviniams vežti. Jame yra du rodikliai: vežamų krovinių t kiekis ir atstumas. Tonkilometriuose registruojami tokie pirminiai dokumentai kaip transporto priemonės važtaraštis. Tai yra tonų ir tonkilometrių, o atlyginimas vairuotojui mokamas taikant vienkartinę tiesioginio darbo užmokesčio sistemą.

Kaip apskaičiuoti tonkilometrius

Jums reikės

  • Takelio lapas.

Instrukcijos

1

Vieno tonkilometro svoris yra vienaston, kuris gabenamas už vieno kilometro atstumu. Taigi, norint apskaičiuoti metrinius tonkilometrus, apkrovos svorį padauginkite iš automobilio, pristatančio prekes, kilometražo. Pavyzdžiui, sunkvežimis per 200 kilometrų pervežė 5 t krovinius: padaugina 5 iš 200 ir gauna 1000 tonų kilometrų.

2

Gautas ekonominis skaičiavimasŠis rodiklis naudojamas krovinių vežimo šiam transportui kiekiui įvertinti. Be to, šis krovos apyvartos rodiklis gali būti naudojamas norint nustatyti didžiausią įmonės transporto linijų pralaidumą ir palyginti skirtingų transporto priemonių mechaninę galią.

3

Taip pat galima apskaičiuoti aukščiautonkilometras. Šis rodiklis apibūdina visų keleivių ir krovinių vežimo, vykdomo atskirose transporto rūšyse, apimtį. Apskaičiuojant nurodytus tonkilometrus, apibendrinami tonkilometriu su keleivių kilometrais.

4

Įvertinti naudojimo efektyvumąTransporto priemonė, kurios dėka krovinys pristatomas, apskaičiuojamas krovos pajėgumų naudojimo koeficientas. Šis indikatorius atspindi įvairių transporto priemonių krovinių skyrių naudojimo laipsnį. Pavyzdžiui, krovininiams vagonams krovos pajėgumų utilizavimo koeficientas apskaičiuojamas kaip koeficientas, kai naudotas tūris yra padalijamas iš bendro tūrio.

5

Dėl krovos apyvartos rodiklio reikšminga įtakaJoje pateikiamas kelių, per kurias gabenamos prekės, tipas. Šiuo metu Rusijoje yra išskirti trys keliai: vienpusio ir kieto paviršiaus keliai, kieto paviršiaus ir dvipusio kelio bei purvo keliai. Žinoma, krovinių gabenimo greitis pirmojo tipo keliuose bus daug didesnis nei pakrauto automobilio judėjimo greta nešvarumų kelių.