Kaip gauti mokamą mokestį

Kaip gauti mokamą mokestį

Vykdant veikląbendrovės vadovai gali susidurti su situacija, kai mokesčių inspektoriai atsisako daugiau mokesčių nei būtina. Tokiu atveju mokėtojas turi teisę reikalauti iš Federalinės mokesčių tarnybos pernelyg surinktos sumos grąžinimo. Vadovaujantis Mokesčių kodekso 79 straipsniu, asmuo turi teisę pareikalauti ir palūkanas, sukauptas dėl šios sumos. Tačiau inspektoriai neskuba juos išvardinti. Ką daryti šiuo atveju?

Kaip gauti mokamą mokestį

Instrukcijos

1

Pirmiausia turėtumėte sužinoti apie nereikalingąsusigrąžinta mokesčio suma. Pagal Rusijos Federacijos Mokesčių kodekso 79 straipsnį mokesčių inspekcija po šio fakto nustatymo turi apie tai pranešti per 10 dienų. Bet čia reikia pateikti tam tikrą aiškumą, išsiaiškinti, kad pernelyg surinktos sumos faktas gali būti tik aukštesnė institucija, pavyzdžiui, teismas.

2

Mokesčių inspekcija gali būti privalomakad mokėtojas mokėtų mokestį. Tuo tikslu prašymas siunčiamas įmonės adresu, kuriame nurodoma įsiskolinimų suma, mokesčio pavadinimas ir rekvizitai, kuriems ši suma turėtų būti pervesta. Taip pat laiške galite pamatyti mokėjimo terminą. Kai kuriais atvejais mokesčių inspekcija siunčia bankui, kuriame atidaroma organizacijos atsiskaitymų sąskaita, surinkimo užsakymą.

3

Norėdami grąžinti susigrąžintą sumą, turite tai padarytiatsiųskite prašymą grąžinti lėšas kontrolės įstaigai. Tai turėtų būti padaryta per mėnesį nuo klaidos atskleidimo fakto. Dokumentas išduodamas įmonės blanke, jis parašytas jūsų mokesčių inspekcijos vadovo vardu.

4

Pateikus prašymą, mokesčių inspekcija privalonurodykite visas jums mokamas sumas, ty mokesčius ir baudas. Jei jūs tik gavau mokestį, prašome kreiptis į teismą (tai galima padaryti per trejus metus po to, kai nesumokama interesų tiesų yra aptinkamas, tai yra, nuo gavimo išrašą iš atsiskaitomosios sąskaitos data).