1 patarimas: kyla grėsmė rublio kritimui

1 patarimas: kyla grėsmė rublio kritimui

Rusijos ir daugelio santykių krizėVakarų šalys, kurioms vadovauja Jungtinės Valstijos ir kurios prasidėjo dėl įvykių aplink Ukrainą, sukėlė rimtų pasekmių. Kartu su diplomatiniais demaršais, aštriais abipusiais kaltinimais, ekonominės sankcijos prasidėjo tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos pusės. Dėl šių veiksmų, taip pat dėl ​​žymiai sumažėjusios naftos kainos, Rusijos valiutos keitimo kursas JAV doleriui ir eurai ženkliai susilpnėjo. Kas grasina Rusiją rublio kritimu?

Ką grasina rublis žlugti

Praeityje praėjus nuo TSRS žlugimo,Rusija glaudžiai susijusi su pasaulio ekonomika. Joje parduodama daug rūšių žaliavų užsienyje, taip pat gatavi produktai (pavyzdžiui, grūdai, mineralinės trąšos, ginklai, raketų varikliai). Tuo pat metu Rusija importuoja daug maisto produktų, kompiuterinės įrangos, programinės įrangos asmeniniams kompiuteriams, mašinoms, vaistams, lizingams (operacijai mokant dalimis), lėktuvams ir kt. Todėl rublio kritimas automatiškai lemia tai, kad reikia išleisti daugiau pinigų, kad būtų galima sumokėti už minėtus daiktus, arba sumažinti importo pirkimą. Be to, "silpnesnis" rublis lemia didesnes importuotų produktų kainas. Bet kokiu atveju tai neigiamai veikia rusų gyvenimo lygį.

Daugelis milijonų mūsų tautiečių yra naudojamikeliauti po pasaulį, atsipalaiduoti užsienio kurortuose, susipažinti su įvairių šalių gamtos ir istorijos paminklais. Užsienio kelionių kaina mokama rubliais pagal valiutos keitimo kursą. Be to, poilsio vietoje turite nusipirkti dar daugiau valiutos, kad galėtumėte sumokėti už maitinimą, ekskursijas, pramogas, suvenyrus ir kt. Ir kuo didesnis užsienio valiutos kursas, palyginti su rubliu, tuo didesnė suma, kurią turite išleisti už šią sumą. Dėl to rublio kritimas lemia tai, kad užsienio reisai Rusijos piliečiams tampa mažiau prieinami.

Galiausiai rublio kritimas lemia neigiamąpsichologinė įtaka daugeliui žmonių įkvepia jų nerimą dėl kito rytojaus, dirglumo, šalies vadovaujamos politikos nepasitikėjimo. Ypač tada, kai manote, kad kai kurie rusai gerai prisimenami dėl noro ir nepritekliaus "beprotiškoje 90-ųjų", taip pat 2008 m. Krizei, kai rublis smarkiai sumažėjo, o maisto ir pramonės prekių bei komunalinių paslaugų kainos padidėjo.

2 patarimas: artimiausiu metu prognozuojamas rublis

2014 m. Rublio devalvacijayra centrinis bankas. Tik spalio mėnesį jis praleido apie 1 mln. Dolerių, norėdamas paremti kursą. Jei šalies valiutos atsargos pradės mažėti panašiu tempu, jų net nepakaks vienerius metus: pagal oficialius duomenis jų apimtys šiandien yra apie 465 milijardus dolerių.

Prognozė rublio artimiausiu metu

Grynųjų pinigų atsargų panaudojimas didelimastas jau įvyko šiais metais, kovo mėn. Ši diena buvo vadinama "juodu pirmadieniu". Ukrainos krizės augimas lėmė poreikį patekti į rinką su intervencinėmis priemonėmis apie 11 milijardų JAV dolerių.

Tai labai apsunkina šalies prognozesvaliutos 2014 m. pabaigoje, reguliatoriaus pareiškimas dėl perėjimo prie laisvai kintamo valiutos keitimo kurso. Padaryta beveik iškart po "juodo pirmadienio", tai suteikė galimybę manyti, kad Centrinis bankas nustos remti Rusijos rublį. Vadinasi, jis gauna galimybę tiek kristi ir augti kaip apačioje pasiekia.

Šiek tiek vėliau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė:kad paskelbtas laisvas valiutos keitimas nereiškia, kad reguliuotojas nebus ieškomas įvairių priemonių rublui paremti. Taigi nereikia kalbėti apie visišką valiutos intervencijų atmetimą. Be to, Centrinis bankas gali išleisti rublio stabilumą tiek, kiek jam reikia.

Rusijos kritimo priežastys

Rusijos finansininkai sako, kad devalvacijayra procesas, glaudžiai susijęs su naftos kainų dinamika. Tam tikru mastu taip yra. Tačiau ji taip pat turėtų atkreipti dėmesį į sankcijas Vakaruose taikomų nuo rublio: jis ne tik apribojo prieigą Rusijos bendrovių kapitalo rinkoje, bet taip pat prisidėjo prie ištekėjimo pinigų iš šalies proceso intensyvinimo.

Centrinio banko vertė aukso ir užsienio valiutos atsargose

Ekspertai mano, kad reikia CBRaukso ir užsienio valiutos atsargų naudojimas jiems nekyla. Pagrindinis reguliavimo institucijos uždavinys yra ne tiek palaikymo, kiek sušvelninti stiprius svyravimus. Tai reiškia, kad agentūra ne tik parduoda valiutą, bet taip pat perka ją.

Dabartinė valiutų intervencija šiandiendiena nėra stipri. Todėl jie neleis smarkiai išeikvoti Rusijos aukso atsargų. Jų dėka, rusai nemato rimtų neigiamų rublių kursų svyravimų. Suteikiant griežtą devalvaciją tokiomis sąlygomis būtų ne tik netinkama, bet ir pernelyg pavojinga Rusijos įmonėms.