Kokie dokumentai reikalingi, norint išsinuomoti kambarį

Kokie dokumentai reikalingi, norint išsinuomoti kambarį

Nuoma aktyviai įsitvirtina rinkojenekilnojamasis turtas. Mažų ir vidutinių įmonių plėtra didina biuro, sandėlio ir gamybos įrenginių paklausą. Jūs galite išsinuomoti patalpą, nepritraukiant nekilnojamojo turto specialistų. Norėdami sudaryti nuomos sutartį, turite turėti bendrąsias žinias nekilnojamojo turto nuomos srityje.

Kokie dokumentai reikalingi, norint išsinuomoti kambarį

Instrukcijos

1

Nekilnojamojo turto nuoma yraraštu sutarties šalys yra nuomotojas ir nuomininkas, santykius reguliuoja Rusijos Federacijos civilinis kodeksas. Nuomos sutartis gali būti sudaryta tiek su fiziniu, tiek juridiniu asmeniu. Sutartis netaikoma notarui, tačiau jei sutarties terminas ilgesnis nei vieneri metai, tada nuomos sutarties valstybinė registracija yra privaloma. Sutartis gali būti sudaryta neribotam laikui, tokiu atveju valstybinė registracija nereikalinga.

2

Pasibaigus sutarties sudarymui, šalys turi įsitikintiviena kitos galia. Jei sutarties šalis yra fizinis asmuo, pateikiamas asmens tapatybės dokumentas. Su juridinio asmens sandorio dalyvavimo reikės daug dokumentų rinkinį, įskaitant įstatyminių dokumentų (chartijoje ir pamatų susitarimas), sertifikato valstybinės registracijos juridinio asmens (BIN), sertifikatas priskiriant mokesčio identifikavimo numerį (TIN). Protokolas, patvirtinantis vykdomosios valdžios įgaliojimus pasirašant sutartį (organizacijos vadovas), nauja ištrauka iš vieningo valstybinio juridinių asmenų registro, organizacijos banko duomenys.

3

Nuomininkas turi pateikti nuomotojąpasirašyti sutarties dokumentų paketą už nuosavybę. Dokumentuose turi būti pavadinimai ir teisiniai dokumentai. Pavadinimo dokumentai yra tie, kurių pagrindu nekilnojamojo turto objekto savininkas turi nuosavybės teisę. Šie dokumentai yra - pardavimo ir pirkimo sutartis, aukos, nuosavybės dalyvavimas statyboje, privatizavimo dokumentai, paveldėjimo pažymėjimas ir kt. Nuosavybės pažymėjimas yra teisinis dokumentas. Techninis pasas ir patalpų grindų planas padės suprasti objekto plotą, tai yra svarbus veiksnys, nes daugeliu atvejų sutarties kaina susideda iš vieno kvadratinio metro nuomos mokesčio.

4

Sudarant nuomos sutartį, būtina parengtidėmesį į keletą pagrindinių ir privalomų nuostatų. Sutarties terminas, vienos kvadratinio metro vertės nuomojamos patalpos kaina, komunalinių paslaugų apmokėjimo sąlygos, galimybė padidinti nuomos normą, atlikti esamus ir kapitalinius remontus. Svarbu numatyti galimybę: perkelti patalpas į subnuomos, ankstyvo sutarties nutraukimo, nuomos sutarties pratęsimo tvarką ir sąlygas.