Kinų arbata - Puer

Kinų arbata - Puer

Kinų žalioji arbata Puer turi daugnaudingos savybės. Jis gali turėti teigiamą poveikį virškinimui, normalizuoti spaudimą, pagyvinti ir stiprinti. Nenuostabus malonus minkštas skonis nieko nebus abejingas. Jo naudingos savybės Puerio arbata daugiausia susijusi su ypatingu saugojimo būdu.

Kinų arbata - Puer

Puerio arbatos naudojimas sukelia labiausiai palankų poveikį. Šios rūšies arbata yra skirtingų rūšių, kurios pagal skonį ir savybes yra labai skirtingos.

Senų laikų arbatos laikymo procesastraktuojami šiek tiek kitaip nei dabar. Tai buvo dėl ilgo gabalėlio iš arbatos lapo iš surinkimo vietos iki vartotojo. Tačiau dėl kelių transporto pradžios padėtis pristatymo srityje labai pasikeitė.

Surinkta arbata neturėjo savybių, leidžiančiųiš karto paverskite jį gėrimu. Prieš žmoniją pradėjus naudoti automobilį, pervežant ir vėliau saugant, arbatos fermentacijos procesas įvyko. Taigi, kai arbata buvo pristatyta vartotojams, ji jau buvo paruošta naudoti.

Maždaug antroje XX a. Pusėje, Puerto Riko paklausapadidėjo, o laikas, per kurį prekės pristatytos vartotojui, žymiai sumažėjo. Todėl laikotarpiu nuo arbatos surinkimo iki jo pasiekimo vartotojams produktas nebuvo visiškai brandintas. XX a. 70-aisiais metais buvo sukurta technologija, leidžianti dirbtinai pagreitinti fermentaciją.

Surinktas arbatos lapas buvo sulankstytas į krūvas irlaistyti. Viduje krūvos temperatūra pakilo, fermentacijos procesas buvo žymiai pagreitintas. Taigi buvo dvi pagrindinės Puer arbatos veislės. Tai padaryta paprasta technologija Sheng Puer "žaliavinis Puer" ir "Shu Puer" - "virti", "priversti".

Šiuo metu daugelis kinų arbatos mėgėjų teigiamai vertina Puer visas kitas veisles.