Kodėl negalima duoti rankšluosčių

Kodėl negalima duoti rankšluosčių

Rusijoje, nuo seniausių laikų, rankšluostis yra plačiainaudojamas įvairiuose ritualuose. Su šiuo iš pirmo žvilgsnio nekenksmingu produktu, susijusiu su daugybe skirtingų ženklų ir prietarų, kurie pasiekė mūsų dienas. Yra ženklas, kad dėl keleto priežasčių rankšluosčiai negalima duoti ir priimti kaip dovanos.

Kodėl negalima duoti rankšluosčių

Rankšluosčiai ant laidojimo

Rankšluosčiai buvo privalomi daiktaiplačiai naudojamas laidojimo ritualuose. Rankšluos iš namų buvo paimtos iš karsto ir vežamos į kapines. Po laidojimo, šie rankšluosčiai buvo pakabinti ant kapo kryžiaus, ir po keturiasdešimties dienų jie buvo atiduoti bažnyčiai paminėti mirusiojo sielą. Kai kuriose vietose ši tradicija išliko iki šios dienos. Kapinėse dažnai galima pamatyti naujus kapavietes su kryžiais, ant kurių susieti balti rankšluosčiai su siuvinėjimu.

Kita laidotuvių tradicija. Kai kuriuose Rusijos regionuose įprasta pakabinti duris rankšluosčiais po to, kai mirusiojo kūnas buvo paimtas iš namų. Kai kuriuose kaimo namuose vis dar galima pamatyti mirusių giminaičių portretus, kuriuose raištiniai siuvinėti rankšluosčiai.

Su juo susieta kita prievartamiręs. Keturiasdešimtą dieną iš lango rėmo išorės buvo pakabinamas rankšluostis. Manoma, kad mirusio siela šia diena ateina į namus, nuplaunama rasa ir valo ranką rankomis.

Pasirodo, rankšluosčiai tradiciškai yra kelio į kito pasaulio simbolis, todėl daugelis šiuolaikinių žmonių tokia dovana gali sukelti sumišimą ir visišką atmetimą.

Rankšluosčiai vestuvėse

Vestuvių ritualuose dažnai yra ir rankšluosčiaibuvo naudojami. Jūs vis dar galite pamatyti drauge ir drauge rankšluosčius su ornamentu, kurie yra pririšti virš dešiniojo peties, tačiau dabar juos dažnai pakeičia raudonos juostos su užrašu "Garbės liudytojas".

Sunku įsivaizduoti vestuves be siuvinėto rankšluosčio,ant kurių jie ištraukia duoną ir druską. Vestuviniai rankšluosčiai taip pat yra priešais įėjimą į namus, o jaunavedys būtinai turi sujungti, kad užtikrintų, jog jų bendras yra laimingas.

Taigi duoti ar ne duoti

Šiuolaikiniai kilpiniai rankšluosčiai ir siuvinėti rankšluosčiai- tai visiškai skirtingi dalykai. Visi rankšluosčiai, kurie anksčiau buvo naudojami ritualuose, privalo būti balti ir su specialia siuvinėjimu. Nuo išsiuvinio dizaino priklauso, kaip naudoti rankšluostį.

Todėl geriau neteikti rankšluosčių su siuvinėjimu, ypač jei nežinote brėžinių reikšmės.