Kas yra akrilo pluoštas

Kas yra akrilo pluoštas

Akrilas - dirbtinis pluoštas, panašus įsavybės ant vilnos ir iš pradžių sukurta kaip jos pakaitalas. Gaminti akrilo pluošto iš akrilnitrilo polimerų, paprastai su nedideliais kiekiais kitų cheminių medžiagų, kurios gerina gebėjimą įsisavinti dažus to. Akrilo pluoštas gamina drabužius, namų apstatymą, kai kurias gaminamas prekes.

Skėtis iš akrilo pluošto

Medžiagos istorija

Pirmasis akrilo pluoštas buvo gautas laboratorijojeAmerikos chemijos kompanija "DuPont". Nauja medžiaga, kuri anksčiau pavadinta "A pluoštas" (pluoštas A), buvo sukurta kaip sintetinis vilnos analogas ir buvo skirtas ją pakeisti. 1950 m. Ši medžiaga buvo gaminama Camden, Pietų Karolinos gamykloje, kurios prekės ženklas buvo "Orlon". "DuPont" pirmą kartą pagamino medžiagą gijų siūlų pavidalu. Tačiau pardavimo apimtis buvo nuvilti. Siūlai buvo prastai dažytos. Jų natūrali gelsvai pilka spalva tinka tik langų markizėms ir užuolaidoms. Nuo 1952 m. Gegužės tame pačiame augale orlonas pagamintas iš štapelio pluošto, panašus į vilnos struktūrą. Idėja buvo sėkminga. Penkiasdešimtmečio metu moteriškos megztinės iš šios medžiagos tapo madingos. Netrukus metiniai pluošto pardavimai viršijo milijoną dolerių. Šeštajame dešimtmetyje buvo sukurtos naujos akrilo pluoštų rūšys, skirtos patenkinti specialius poreikius. Buvo pasiūlyti nauji audinių, kilimų kilimai deriniai. Šios pastangos, kartu su Europos rinkos plėtra, leido išlaikyti didelę akrilo pluošto paklausą iki septintojo dešimtmečio pabaigos. Šiandien akrilo pluošto gamyba daugiausia koncentruojama Pietryčių Azijoje, Turkijoje ir Lotynų Amerikoje. Taip pat daugelis Europos gamintojų, ypač "Dralon" ir "Fisipe", toliau dirba. Namuose tas pats akrilo pluoštas - Šiaurės Amerika - jo išleidimas buvo sustabdytas dešimtojo dešimtmečio pradžioje.

Akrilo pluošto naudojimas

Akrilo pluoštas yra lengvas ir minkštas, gerai laikomasšiluma Pagal savybes jis labiausiai panašus į vilną. Tai gamina megzti gaminiai, tokie kaip megztiniai ir striukės, patalynės, kilimai ir minkšti žaislai. Pagaminta iš šios sintetinės medžiagos - taip pat sportiniai kostiumai, pirštinės, skrybėlės, kaklaskarės, kojinės ir daug daugiau. Akrilo pluošto privalumai yra jų atsparumas saulės ir chemikalų poveikiui. Be to, jie lengvai susmulkina ir greitai atstato formą, nevalgo melo ir kitų kenksmingų vabzdžių, nėra jautrūs didelės drėgmės. Lengvai pasirūpinti akrilo pluošto gaminiais. Tiesa, akrilinių pluoštų daiktai gali prarasti formą, kai nuplaunami karštu vandeniu. Todėl rekomenduojama plauti juos esant žemai vandens temperatūrai - ne daugiau kaip 40 laipsnių, švelniai praplauti ir švelniai išspausti.