1 patarimas. Kaip naudoti barometrą

1 patarimas. Kaip naudoti barometrą

Barometras yra matavimo prietaisasatmosferos slėgis. Didžioji dauguma barometrų yra uždara dėžutė, užpildyta dujomis. Jis vadinamas aneroidu. Jei norite naudoti įrenginį, labai paprasta, pakanka ieškoti to, kur rodyklė nurodo.

Kaip naudoti barometrą

Barometrų rūšys, jų veikimo principas

Barometrai gali būti aneroidiniai ir gyvsidabrio. Žodis "aneroidas" reiškia "be skysčio". Tokio barometro veikimo principas yra gana paprastas: atmosferos slėgio pokyčiai lemia aneroidinių geometrinių matmenų pasikeitimą, todėl judesio rodyklė juda. Tokie barometrai neturi jokių pavojingų elementų, todėl jie gali būti naudojami namuose, važinėjant pėsčiomis. Be aneroido yra gyvsidabrio įtaisai, kurių gyvsidabris naudojamas atmosferos slėgiui matuoti. Esant atmosferos slėgiui, gyvsidabrio stulpelio aukštis keičiasi. Šių barometrų rodmenys yra tikslesni, tik tokios priemonės naudojamos meteorologinėse stotyse. Gyvsidabris ir jo garai kelia pavojų žmonėms, todėl tokie prietaisai n ra naudojami namuose. Elektroniniai meteorologiniai prietaisai gali būti parduodami, paprastai jie yra namų meteorologinių stočių dalis. Tokios sudėtingos priemonės taip pat matuoja keletą kitų kintamųjų (pvz., Oro temperatūros ir drėgmės) ir leidžia mums tiksliai prognozuoti artimiausią ateitį. Skaitmeniniai įrenginiai yra mažiau jautrūs drebėjimui, todėl jie yra tinkami naudoti jūroje.

Naudojant barometrą

Negalima naudoti aneroidinio barometro. Būtina pažvelgti į prietaiso rodyklės nurodytą vertę. Barometro skalėje yra zonos, kurios vadinamos "sausa žemė", "skaidrus", "kintamasis", "lietus", "audra", taip pat suskirstymas su absoliučia verte. Jei slėgis sumažėja - tikimasi kritulių, jei jis padidės - tai bus aišku. Paprastai barometras turi dvi strėlės - viena kilnojama, sujungta su aneroidine dėže, o antrasis - pasukamas. Jei jis sujungtas su strėle, rodančia atmosferos slėgio dydį, po kurio laiko jūs galite pastebėti, kokia kryptimi judės judinama rodyklė. Normalus yra atmosferinis slėgis 760 mm Hg. Art. esant 15 ° C oro temperatūrai vadinamame jūros lygyje. Namų barometrai gali matuoti savo vertę 700-800 mm Hg diapazone. Art. aukštyje ne daugiau kaip 300 m virš jūros lygio. Slėgio kritimas reiškia blogėjančias oro sąlygas, artėja lietus ar sniegas. Zonai su mažu slėgiu vadinami ciklonais. Anti-ciklonai yra zonos su padidėjusiu slėgiu, jų požiūris reiškia gero oro atsiradimą. Barometras sureguliuojamas, jei jo rodmenys skiriasi nuo vietinės meteorologinės stoties rodmenų daugiau kaip 8 mm Hg. Art. Šiuo tikslu yra numatytas reguliavimo varžtas, esantis korpuso gale. Nustatydami, pasukite kampą ne daugiau kaip 45 laipsnių kampu.

2 patarimas. Kaip nustatyti atmosferos slėgį

Žinoma, beveik kiekvieną dieną, kai tu atrodaiarba klausykitės orų prognozės, tada atkreipkite dėmesį tik į oro temperatūrą ir galimus kritulius. Tačiau orų prognozatoriai nurodo keletą svarbesnių parametrų ir atmosferos spaudimas tarp jų. Apskritai atmosferinis slėgis yra atmosferos slėgis žemės paviršiuje ir visi ant jo esantys daiktai. Slėgis veikia žmogaus kūną, kuris yra lygiavertis 15 tonų apkrovos slėgiui. Bet mes to nejaučiame, nes mūsų kūnas taip pat yra oras.

Kaip nustatyti atmosferos slėgį

Jums reikės

  • gyvsidabrio barometras arba Aneroid barometras. O jei norite fotografuoti nepertraukiamai slėgio rodmenys, turėtumėte naudoti barograf.

Instrukcijos

1

Paprastai rodo gyvsidabrio barometrasatmosferos slėgis milimetrais gyvsidabrio. Tiesiog pažvelkite į gyvsidabrio lygį kolboje ir dabar jūs žinote atmosferos slėgį savo kambaryje. Paprastai ši vertė yra 760 ± 20 mm Hg. Jei norite sužinoti slėgį pascals, naudokite paprastą vertimo sistemą: 1 mm Hg. = 133,3 Pa. Pavyzdžiui, 760 mm Hg. = 133,3 * 760 Pa = 101308 Pa. Šis slėgis laikomas normaliu jūros lygiu esant 15 ° C temperatūrai.

2

Pašalinkite barometro skalės slėgio rodmenistaip pat labai paprasta. Šis prietaisas yra pagrįstas aneroidinio dėžutės veikimu, kuris reaguoja į oro slėgio pokyčius. Jei slėgis kyla - šio dėžutės sienos sulankstyti į vidų, jei slėgis sumažėja - sienos ištiesina. Visa sistema yra prijungta prie rodyklės, o jūs tiesiog reikia pamatyti, kokią atmosferos slėgio vertę rodyklė rodo prietaiso skalėje. Nesijaudinkite, jei skalė yra tokiuose vienetuose kaip hPa - tai hektopaskalis: 1 hPa = 100 Pa. Ir išversti į labiau pažįstamus mm.rt.st. tiesiog naudokite lygybę iš ankstesnės pastraipos.

3

Ir rasti kai kurių atmosferos spaudimątam tikrame aukštyje, gali būti net ir be prietaiso naudojimo, jei žinote jūros lygyje spaudimą. Reikalingi tik matematikos įgūdžiai. Čia naudoti šią formulę: P = P0 * e ^ (- MGH / VK) .Be šią formulę: P - norimą slėgio aukštyje h; P0 - yra jūros lygyje slėgis, Pa; M - molinė masė oras yra lygus 0,029 kg / mol; g - žemė gravitacinis pagreitis, maždaug toks pat kaip 9.81 m / s²; R - yra universali dujų konstanta, laikoma 8.31 J / mol K; T - temperatūra kelvinais (konvertuoti iš ° C iki K naudoti formuloyT = t + 273, kur t - temperatūra ° C); h - aukštis virš jūros lygio, kur mes rasti spaudimą, matuojant metrų.