Kokios darbo sąlygos darbe laikomos žalingomis ir pavojingomis

Kokios darbo sąlygos darbe laikomos žalingomis ir pavojingomisSąlygos yra kenksmingos darbo sąlygosdarbas, kurio poveikis darbuotojui gali sukelti profesinę ligą, mažinti darbingumą, sukelti jo palikuonių sveikatos sutrikimą. Yra kelios kenksmingumo klasės ir keletas žalingų veiksnių rūšių.

Blaktuose yra net kelis kenksmingus veiksnius

Žalingų veiksnių rūšys

Fiziniai veiksniai padidėjotemperatūra (pvz, treater profesija Gesimas metalinės dalys ir produktai), drėgmės (skalbimo ir skalbimo), oro srauto greitis (darbo atviras su stipria produvaemost), terminio (infraraudonųjų spindulių) spinduliuotės (duonos). Be dvnnuyu kategriyu gali būti klasifikuojama elektromagnetinį lauką (rentgenogramą, mobiliojo stoties) ir jonizuojančiąją spinduliuotę (objektai geležinkelių transporto). Taip pat šiame sąraše, - pramoninio triukšmo, ultragarsu (naudojamas defektacija liejiniai, siūlių, plastikų, šlifavimo kietųjų dalelių skysčiuose, valymo ir nuriebalinimo dalių, homogenizuoti pieną, pjovimo metalo suvirinimo, šlifavimo, gręžimo trapūs medžiagas, pagreitinti fermentaciją su gamybos vynų), infragarso (ventiliatoriai, kompresoriai, dyzeliniai varikliai, lokomotyvai, turbinos, reaktyviniai varikliai), vibraciją (darbas su Pneumatiniai - kelyje ar gavybos), aerozolius (RA Tapyba OTA - poveikis aerozoliai, acetono, dažų). Toje pačioje kategorijoje - Šviesos sąlygos: nėra arba trūksta apšvietimo darbo vietoje, blestkost akinanti, pulsuojantis apšvietimo arba pernelyg ryškumas (pvz, suvirinimo). medžiagos ir mišiniai į cheminių veiksnių, įskaitant kai biologinių agentų: antibiotikų, vitaminų, hormonų, fermentų, baltymų preparatų. Cheminių veiksnių pavyzdžių galima rasti elektrolitinį pramonės: darbuotojai užsiima danga metalo gaminiai - cinko, oksidacijos, anodavimas, chromavimas. Biologiniai veiksniai - darbas su mikroorganizmų: gamintojų, gyvų ląstelių ir sporų į bakterinių preparatų, taip pat sąveika su patogenų, kurie gali sužadinti infekcinių ligų (darbas laboratorijose) .Faktory darbo procesas - sunkumas ir intensyvumas darbo (pvz, nešant sunkius nešulius) , Yra profesijų, kurių metu darbuotojai yra veikiami kelių kenksmingų veiksnių. Tai apima, pavyzdžiui, kalimo gamybą: ji yra ir temperatūros koeficientas (šilumos) ir triukšmo (triukšmo plaktukai ir miršta).

Išmokos pavojingos produkcijos darbuotojams

Pagal Rusijos Federacijos darbo įstatymusFederacija, darbuotojas, dirbantis kenksmingu, pavojingu ar sunkiu darbu, turi teisę į papildomus mokėjimus - lengvatinę pensiją. Tokioje gamyboje nustatoma sutrumpinta darbo diena, o bendras darbo laikas per savaitę neturi viršyti 36 valandų. Siekiant apsaugoti pavojingos produkcijos darbuotojus, yra privalomos išankstinės ir periodinės medicininės apžiūros bei egzaminai, taip pat specialių drabužių ir asmeninės apsaugos priemonių išleidimas. Tai apima skalbimo ir neutralizavimo agentus, pieną, medicininę ir prevencinę mitybą. Tiesa, juos galima pakeisti kompensacinėmis išmokomis.