Koks absoliutus slėgis

Koks absoliutus slėgisSlėgis yra svarbus fizinis kiekis,kuris apibūdina skysčių ir dujinių medžiagų elgseną. Absoliutus yra slėgis, išmatuotas pagal absoliučią nulinę temperatūrą. Šis slėgis sukuria idealias dujas ant laivo sienelių.

Barometras

Bendrosios sąvokos

Žvelgiant į mokslą, absoliutusis spaudimasyra sistemos slėgio ir slėgio vakuume santykis. Dažniausia absoliučio slėgio išraiška yra sistemos jutiklio rodmenų ir atmosferos slėgio suma. Sąvoka yra tokia: absoliutus slėgis = manometrinis slėgis + atmosferinis slėgis. Atmosferos slėgis apibrėžiamas kaip aplinkos oro slėgis Žemės paviršiuje. Ši vertė nėra fiksuota arba pastovi ir gali keistis priklausomai nuo temperatūros, aukščio ir drėgmės. Matuoklio slėgis yra sistemos slėgis, matuojamas matavimo prietaisu. Šie prietaisai arba jutikliai gali būti klasifikuojami pagal dizaino ypatybes. Dažniausi tipai yra jutikliai, kurių pagrindas yra elastiniai elementai, jutikliai su skysčio ir elektros prietaisų skiltimi. Jei jutiklis neatsižvelgia į atmosferos slėgį, absoliutus slėgio apskaičiavimas atliekamas rankiniu būdu.

Matavimo vienetai ir praktinis taikymas

Praktiškai absoliutusis ir manometrinis slėgisnėra tos pačios sistemos charakteristikos. Todėl kiekvienas iš jų naudoja savo pavadinimą. Dažniausias būdas yra įtraukti indeksus. Po raidės, nurodančios absoliutus slėgis, įdėti indeksas "a", o po matuoklio - "M". Tokie žymėjimai dažniausiai naudojami inžineriniams skaičiavimams. Vykdydami juos, naudokite teisingą slėgio žymėjimą, kad išvengtumėte klaidų. Skirtumas tarp absoliutaus ar manometrinis slėgis yra daug labiau pastebimas ir tuo atveju, kai atmosferos slėgis turi tokio pat dydžio kaip matuoklio. Atsižvelgiant į absoliučiojo slėgio atmosferos komponentą skaičiavimuose taip pat kyla rimtų konstrukcijos klaidų. Tai gali būti įrodyta, tiriant uždarą cilindrą idealios dujų esant 25C temperatūrai ir 1 kubinį metrą tūrio. Jeigu manometras rodo cilindro slėgį 100 kPa, o atmosferos slėgis nebuvo atsižvelgta, apskaičiuotas skaičius molių dujų balione yra apie 40.34. Kai atmosferos slėgis taip pat buvo 100 kPa, absoliutus slėgis yra iš tikrųjų lygus 200 kilopaskaliais ir tinkamą molių skaičius dujos 80.68. Tikrasis dujų kiekis bus dvigubai didesnis nei pradinis apskaičiavimas. Šis pavyzdys parodo, kaip svarbu naudoti teisingą slėgio apskaičiavimo algoritmą.