1 patarimas: kaip pasirinkti futbolo kamuoliuką

1 patarimas: kaip pasirinkti futbolo kamuoliukąFutbolo kamuolys yra ne tik būtinas atributasprofesionaliems varžyboms, bet ir įprastiniams kiemo žaidimams. Atsižvelgiant į konkrečius tikslus, kokybės kriterijai ir kaina gali labai skirtis.

Kaip pasirinkti futbolo kamuoliuką


Instrukcijos

1


Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į medžiagą,iš kurio pagaminamas viršutinis sluoksnis padangos. Šio rodiklio stiprumas ir rutulio vertė iš esmės priklauso nuo šio rodiklio. Šiuo metu daugelis padangų pagamintos ne iš natūralios odos, bet iš sintetinių medžiagų.

2


Tai nėra susijusi su kaina. Faktas yra tas, kad odinis rutulys galiausiai praranda pradinę formą, ištempia ir pradeda absorbuoti drėgmę. Kaip rezultatas, sferinė forma yra prarasta, o pats objektas tampa sunkus ir nekontroliuojamas. Be to, sintetinių medžiagų stiprumas yra daug didesnis nei odos stiprumas.

3


Populiariausios medžiagos šiuo metuJie yra polivinilo chlorido ir poliuretano. Pirmasis variantas yra idealiai tinka žmonėms, kurie nėra pasirengę išleisti daug pinigų ant sporto įrangos. Polivinilo yra labai praktiškas sintetinės odos, iš kurių rutuliai turi puikų kontrolės galimybę, bet standus forma.

4


Geriausiuose futbolo varžybose naudokitėspoliuretano aprašas. Tai labai patvari ir patvari medžiaga, kurią sunku atskirti nuo realios odos liesdami. Kuo aukštesnis poliuretano kokybė ir kuo storesnis sluoksnis, tuo brangesnis bus rutulys. Mažiems varžyboms ir kiemo žaidimams ši pasirinktis vargu ar tinka. Tokie rutuliai dažnai žaidžiami jaunimo turnyruose.

5


Kitas klausimas, į kurį reikia atkreipti dėmesįDėmesys yra padangos sluoksniai. Šiuo metu yra tik trys iš jų: neaustinės medžiagos, audiniai ir putos. Paskutinės dvi galimybės yra pigios ir beveik nesiskiria kainos. Jų pagrindinis trūkumas yra nedidelis drėgmei atsparių savybių. Kaip rezultatas, po kelių žaidimų kamuolys gerokai sumažėja.

6


Neaustinės medžiagos dažnai naudojamos brangiaigamintojai. Pavyzdžiui, "Select" visiškai pakeitė medvilnę spiralės formos pluoštais, kurie buvo apdoroti poliuretano mišiniu. Dėl to rutulys greitai atstato formą po smūgio, taip pat nesugeria kvapų ir drėgmės.

7


Paskutinis svarbus dalykas yra fotoaparatas. Yra dvi pagrindinės galimybės: butilas ir lateksas. Butilis daro rutulį standesnį ir mažiau jautrią, tačiau jo kaina yra žymiai mažesnė. Profesionalūs žaidėjai pasirenka latekso variantus, nes ši medžiaga leidžia rutuliui išlaikyti skrydžio trajektoriją. Suderinus polivinilchlorido dangą su latekso kamerą, galite gauti labai kokybišką, bet nebrangų rutulį.
Patarimas 2: kaip pasirinkti kokybišką futbolo rutulįNorint žaisti futbolą, reikalingas tik rutulys. Tai yra visiškai įmanoma be specialių vartų ir, ypač, žymenų. Mokymasis pasirinkti kokybišką kamuolį yra pakankamai lengvas.

Futbolo kamuolysIšorinis sluoksnis padangų

Buvo nuomone, kad danga iš natūraliųoda geriausiai tinka futbolo kamuoliui. Tačiau taip nėra. Odinis rutulys trunka ne ilgai, nes laikui bėgant odos turtas tęsiasi. Dėl to drėgmė ir dulkės patenka į vidų, todėl žaidimas tampa daug sunkesnis. Rutulys įgauna keletą ovalo formos. Geriausia danga - poliuretanas - sintetinis odos pakaitalas. Tai yra patvari ir patvari medžiaga, kuri neturi trūkumų, būdingų natūraliai odai. Poliuretano kokybė daro didesnį poveikį rutulio vertei. Pasaulio čempionatų futbolo kamuoliai yra pagaminti iš aukštos kokybės poliuretano. Polivinilchloridas yra mažiau kokybiškos dangos. Jis naudojamas vidutinio ir žemo kokybės kamuoliukų gamyboje. Jis gali tarnauti ilgą laiką, tačiau jis turi vieną trūkumą. Kai drėgnas, polivinilchloridas tampa labai slidžiu. Žaidimas su tokiu rutuliu yra nemalonus.

Pamušalas

Paprastai gamina laminuotą pamušaląFutbolo kamuolys naudojamas putplastis ir audiniu. Dėl jų rutulys tampa minkštas ir elastingas, daug lengviau valdyti ir perduoti pravažiavimus. Tačiau laikui bėgant šis pamušalas sugeria drėgmę, dėl ko rutulys bus sunkus ir gerokai pablogės jo aerodinamika. Šiuolaikiniai geriausi gamintojai atsisako iš daugiasluoksnio pamušalo, naudodamiesi poliuretano derva apdorotais medvilniniais pluoštais. Ši medžiaga sugeria vandenį ir užtikrina rutulio minkštumą.

Fotoaparatas

Kameros futbolo kamuoliams yra pagamintos išlateksas ir butilas. Profesionalūs žaidėjai teikia pirmenybę latekso fotoaparatams, jie yra labai lengvi ir pateikia tinkamą skrydžio trajektoriją. Iš butilo fotoaparatas yra skirtas vidutinio dydžio kamuoliukui. Jis palaiko orą gerai, bet jis yra daug sunkesnis nei latekso masė. Profesionaliame žaidime per didelis rutulio svoris gali sukelti pralaimėjimą. Visų kamerų vožtuvai pagaminti iš butilo.

Apdaila

Svarbus vaidmuo tenka futbolo kamuoliuisavo aerodinaminės savybės. Ją puošia specialios penkių ir šešiakampės plokštės (profesionalus rutulys turi 32 plokštes). Priklausomai nuo jų skaičiaus, aerodinaminės rutulio charakteristikos keičiasi. Skirtingiems poreikiams naudokite skirtingą plokščių skaičių. Kai kuriuose modeliuose galite pamatyti piktogramą su užrašu "IMS". Tai reiškia, kad juos išbandė Tarptautinė futbolo asociacija ir rekomenduojama profesionaliems žaidimams.