Joga tinkama tik indėnams. Ar tai taip?

Joga tinkama tik indėnams. Ar tai taip?Kam joga egzistuoja ir kam ji tinka? Galima sutikti su tokia nuomone, jogta sukurta tik induizmui. Panašiai ši idėja gali būti išreikšta platesne nuomone, kad ji tinka tik rytų žmonėms, nes joga reikalauja ypatingo mentaliteto. Jei pažvelgsite į šį požiūrį, paaiškės, kad Vakarų žmogus nesupranta jogos. Pavyzdžiui, norint užsiimti hatha jogos, turite gimti rytuose ir nieko kito!

Joga podhodit tol039; ko indusam. Tak li jeto

Jogos požiūriu, kaip savęs pažinimo sistema,tai yra paprastas dalyko nežinojimas, ne daugiau ir ne mažiau. Šioje nuomonėje gali būti asmuo, kuris nėra susipažinęs su jogos. Joga sako, kad visi mes, žmonės, "pagaminti" taip pat. Ie. nesvarbu, kas esi, induizmas, amerikietis, rusas ar afrikietis. Joga tinka viskam!

Kodėl yra požiūris, kad "joga į induistus" yra toksdažnas? Kadangi toje išankstinėje jogos istorijoje yra faktų, kad Indijos teritorijoje ir šalia esančių šalių išsaugotos žinios. Tai tokios šalys kaip Pakistanas, Tibetas, Afganistanas. Šių šalių teritorijoje joga buvo saugoma, ten nebuvo sukurta. Kur tiksliai atsirado joga? Tačiau niekas nežino atsakymo į šį klausimą. Yra tik nuomones, kurios nėra patvirtintos.

Atsižvelgiant į tai, nėra būtina,atvykstant į Indiją, mano, kad vietinis gyvenimo būdas yra jogų įvaizdis. Šiuolaikinės Indijos gyvenimo būdas dažnai šokuoja vakarietiškąjį žmogų. Tiesiogiai kalbant, tai dažnai būna benamių gyvenimo būdas. Kai žmogus galvoja apie Indiją kaip jogos gimtinę, tai jam atrodo, kad viskas, kas ten vyksta, turi tiesioginę joga prasmę. Tai iš esmės nėra tiesa.

Iš tikrųjų būdingas gyvenimo būdasuž Indiją per pastaruosius keletą tūkstančių metų ir buvo veiksnys, trukdantis prarasti žinių apie jogą. Žinoma, joga įtakojo aplinką, kurioje ji buvo saugoma. Bet tai nebuvo sukurta šios aplinkos.

Tad kam jogai ateina? Visiems, visiems visiems, kuriems pasisekė gimti žmogaus kūne. Ir tai negali turėti įtakos rasė, tautybė, religija, lytis, amžius.

Ypač noriu pabrėžti, kad mūsųreliginiai įsitikinimai ir jogos yra du dalykai, kurie visiškai nesusiję vienas su kitu. Joga nėra religija. Joga gana taikiai egzistuoja kartu su visomis žinomomis religijomis, taip pat jausminga, nes jų nėra. Tai reiškia, kad žmogus, būdamas ateistu, gali naudingai naudotis įrankiais, kuriuos jam suteikia.

Todėl, jei nėra kontraindikacijųsveikata, tada kiekvienas gali praktikuoti jogą. Mes prisimename, kad jei yra įtarimų dėl bet kokių ligų ir negalavimų, verta pamatyti gydytoją.