Ar ligos metu verta sportuoti?

Ar ligos metu verta sportuoti?Dažnai atsitinka taip, kad staigus šaltas arbagripas numuša žmogų sporto treniruotės ritmu. Tokiais atvejais yra piktnaudžiavimas ir noras įsitraukti toliau, tačiau daugelis gydytojų sutinka, kad mokymas virusinių ligų metu nėra naudingas ir net pavojingas.

sportas


Jums reikės
  • Gydytojo konsultacija
Instrukcijos

1


Dažniausiai pasitaikanti liga serga žmonėmsir yra kvėpavimo virusų ligos: peršalimas ir gripas. Nepaisant akivaizdaus šių ligų saugumo, rekomenduojama nutraukti visus sunkius fizinius aktyvumus (darbo ar sporto treniruotes). Gripas ir ARVI pasižymi dideliu karščiavimu, skausmais ir kūno ir vidinių organų skausmais. Organas taip jaučia didžiulę apkrovą (padidėjusi temperatūra įtakoja širdies, kraujagyslių, vidinių kūnų būklę), todėl jo fizinių pratimų padidėjimas dar labiau ištrauks kūną. Bet kuriame gripo etape fizinis aktyvumas turi būti sumažintas iki minimumo, panaikinant ne tik mokymą, bet ir beveik visą fizinę veiklą. Priešingu atveju gali atsirasti komplikacijų širdyje, inkstuose, plaučiuose, jų atsikratymas bus sunkesnis nei iš labiausiai virusinės ligos.

2


Šaltis, apskritai, nėra pavojingapasekmės. Galite sportuoti bet kurioje ligos stadijoje, jei jame nėra temperatūros ir nemalonių pojūčių (išskyrus peršalimą). Profesionaliems sportininkams taikomas atskyrimo principas: jei diskomfortas jaučiamas virš kaklo, galite užsiimti, jei žemesnis - visame kūne - tada verta nutraukti treniruotę prieš atsigavimą.

3


Nepamiršk, kad daraiepidemija sporto salėje, galite užkrėsti kitus žmones, dažnai, nes sporto salės yra prastai vėdinama po mokyklos ir infekcija patenka į patogūs dėl savo drėgna šilta aplinka.

4


Su lėtinės ligos paūmėjimaisjūs negalite mokyti kategoriškai. Sportas šiuo metu gali sustiprinti sveikatos problemas (ypač plaučių ir širdies ir kraujagyslių ligų atveju). Būtina palaukti, kol pagerės kūno būklė, ir tik po to pradėti pamokas "nuo mažų iki didelių" principu, palaipsniui didinant naštą kūnui. Tie patys principai yra susiję su pooperaciniu išieškojimu (atkūrimo laikas priklauso nuo operacijos sudėtingumo, geriau pradėti mokytis po gydytojo leidimo).

5


Pradėkite mokymą po perdavimoliga geresnė palaipsniui, nepadarant aštrių triukšmo. Po šalto, galite pradėti mokytis 5-7 dienomis išieškojimo, po gripo, geriau meluoti 1-2 savaites, ne mažiau. Fizinis aktyvumas šiuo metu labiausiai pasireiškia vaikščiojant, važiuoti dviračiu, ramiai plaukioti. Nerekomenduojama netrukus bandyti "pasivyti" komandos narius.